извршен комитет

Пронајдени се 13 резултати на тема „извршен комитет“
Вести

Седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се носи одлука за референдумско изјаснување за договорот со Бугарија – за партијата се неприфатливи бугарските позиции

ВМРО-ДПМНЕ за денес доцна попладне закажа седница на Извршниот Комитет каде ќе се носи одлука во однос на предлогот за референдумско...
Вести

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја одржа првата седница: Осуда за политичкиот прогон кој власта го врши преку правосудните органи

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на првата одржана седница го осуди политичкиот прогон од страна на власта кој преку правосудните органи...