изнуда

Пронајдени се 18 резултати на тема „изнуда“
Хроника

Се коцкале во казино во Струга, па се заканувале на вработените да им дадат кредити- изнудиле дури 175 илјади денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ѓ.Л. (32) и К.В. (32), двајцата од с.Велешта, струшко,...
Хроника

Преживеал вистински хорор во стан во Аеродром: Го тепале и сечеле со жилет, па му ставале сол и парфем на раните- Три лица под истрага за изнуда

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против три лица, осомничени дека како соизвршители извршиле кривично дело- изнуда...