измени

Пронајдени се 21 резултати на тема „измени“
Вести

Панова: Парламентарното мнозинство да ги поддржи измените на Законот за детска заштита предложени од ВМРО-ДПМНЕ со кои се бара зголемување на додатоците

Денес, на дневен ред се две измени на Законот за детска заштита кои се предложени од страна на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Во првата...
Вести

Милошоски: Поднесовме предлог закон за изменување и дополнување на Изборниот законик, со ова ќе се зголеми довербата во изборниот процес

Денес сакам да ве известам дека поднесен е Предлог законот за изменување и дополнување на Изборниот законик, по скратена постапка, потпишан...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо притисок врз матурантите и професорите, да ги поддржи законските измени на ВМРО-ДПМНЕ

Хибридниот режим на Заев создава катастрофа во образованието, велат во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Секоја критика за министерката за...
Вести

Лефков: Барањата на средношколците се разумни, ние како опозиција поднесовме предлог закон за измена на Законот за средно образование

Барањата на матурантите се разумни и нашиот удел како опозициска пратеничка група е да го поднесеме тој предлог закон за измени на законот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Сите парламентарни партии да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, државата мора да им помогне на матурантите!

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите парламентарни партии, да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, кои ги доставивме...
Вести

СДСМ во 2007 година поднеле 2300 амандмани на измени на Деловник со кои се пpeдвидувало задолжителен аплayз и 350 пати пpaво на збop

Тоа кое што денес СДСМ го посочува како опструкција и блокада на собранието во 2007 година од нивна страна било сметано за “борба за демократија...