излезност

Пронајдени се 54 резултати на тема „излезност“
Вести

Над 40 отсто излезност до 17 часот – највисока излезност во Вевчани, Конче и Ранковце, најниска во Сарај и Шуто Оризари

Од 83,29 обработени податоци од избирачки места на кои се гласа, до 17 часот излезноста е 42,85 отсто . Највисока излезност, со над 70 отсто,...