излезеност

Пронајдени се 58 резултати на тема „излезеност“
Вести

Даштевски: До 15 часот излезеноста е над 30 отсто, после 19 часот ќе гласаат сите кои ќе се затекнат во дворот на избирачкото место

Процентот на излезност на седмите Локални избори до 15 часот е 31.80 отсто, што значи дека гласале 403.715 грааѓани, соопшти Александар Даштевски,...