излекувани

Пронајдени се 9 резултати на тема „излекувани“
Вести

Филипче: Излекуваните од коронавирус да се пријават за дарување конвалесцентна плазма за да им помогнат на заболените

Сите лица кои се излекувани од Ковид-19 да се пријават за дарување на конвалесцентна плазма, апелира министерот за здравство Венко Филипче...