изборна кампања

Пронајдени се 25 резултати на тема „изборна кампања“
Вести

Николоски: Во тек на кампања не смее да има распишување на тендер како што тоа го прави Шилегов со тендерот за градската куќа, ДКСК да постапи

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) мора веднаш да постапи, затоа што со распишување тендер за градска куќа од страна...
Вести

Уште четири дена до крајот на изборната кампања: ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба и Аеродром, СДСМ во Демир Хисар и Шуто Оризари

Изборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е при крај. Партиите пред граѓаните ветуваат правда која ќе функционира...