избори

Пронајдени се 428 резултати на тема „избори“
Вести

Мицкоски: Европската унија ги затвори границите за државата зошто надлежните се некадарни да се справат со короната

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната дебата на Канал 5 телевизија, истакна дека Европската унија ги затворила...
Вести

Заев панично побара од Мицкоски поддршка од вмровски пратеници, Мицкоски со одговор: Силно ќе загубите, нема пазари!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва на ТВ дуелот на Телевизија 24 самиот си го најави поразот на претстојните парламентарни избори. Заев...
Вести

Тројцата кандидати за ректор на УКИМ ги бојкотираат утрешните избори: Постапката за избор на ректор е нетранспарентна и недемократска

Професорите и кандидатите за ректор на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ (УКИМ), Петар Атанасов, Драги Диметриевски и Вујица Живковиќ,...