избори

Пронајдени се 766 резултати на тема „избори“
Вести

Стојаноска: Единствен излез од оваа ситуација е распуштање на парламентот и распишување на предвремени парламентарни избори

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се присутни во собранието, расправаме по секоја точка, се пријавуваме за збор, и реплики, вели Дафина Стојаноска,...
Вести

„Анкетите го даваат одговорот зошто СДСМ бега од избори, ВМРО-ДПМНЕ со убедлива поддршка од народот, Мицкоски со двојна предност пред Ковачевски“

Анкетите го даваат одговорот зошто СДСМ бега од избори, ВМРО-ДПМНЕ со убедлива поддршка од народот, претседателот Мицкоски со двојна...
Вести

„И самиот Ковачевски е свесен дека не може да ја извади државата од криза, нека не го слуша Заев – Ајде да договориме датум за избори“

И самиот Ковачевски е свесен дека не може да ја извади државата од криза, нека не го слуша Заев – Ајде да договориме датум за избори,...
Регион

Ново правило во Словенија: Сите што ќе се заразат со коронавирусот по 20 април нема да можат да гласаат на избори

Гласачите кои ќе се заразат со коронавирусот по 20 април нема да можат да гласаат на парламентарните избори во Словенија на 24 април, согласно...