избори штип

Пронајдени се 7 резултати на тема „избори штип“
Вести

Двојните аршини на власта на дело: Вечерва во Штип се слави со групирање, додека обичните граѓани се казнуваат доколку бидат повеќе од четворица

И додека Македонија руши црни рекорди во починати и новозаболени лица со коронавирусот, СДСМ без срам слави изборна победа во Штип. Двојните...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев во исто време кога прогласуваат криза во Штип каде има 502 активно заразени, туркаат избори и спремаат корона кланица

Венко Филипче и Зоран Заев во исто време кога прогласуваат криза во Штип каде има 502 активно заразени туркаат избори и подготвуваат...