изборен материјал

Пронајдени се 7 резултати на тема „изборен материјал“
Општини

Спротивно на закон, се отвара избирачкиот материјал: Дали е ова обид за изборна манипулација во Куманово? (ФОТО)

Во моментов од терен во населба Ајдучка Чешма во Куманово, наспроти штабот на СДСМ, во просторија за гласање се отвара избирачкиот материјал,...
Вести

ПОЧНА ДИСТРИБУЦИЈАТА: Даштевски вели сите изборни комисии денеска ќе го добијат доверливиот гласачки материјал

Државната изборна комисија (ДИК), утрово од Битола почна со преземање и дистрибуција на избирачкиот материјал за претстојните Локални...
Скопје

ВИДЕО: Револтиран од лагите на градоначалникот на Ѓорче Петров, граѓанин го искинал предизборниот материјал на Наумовски

Револтиран од лагите на градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, стои во објавата на Фејсбук страницата на Јован Кукузел!