избор

Пронајдени се 28 резултати на тема „избор“
Вести

НЕТПРЕС: Полицискиот час за викенд пролонгиран за Заев да биде избран за претседател на СДСМ кога коронавирусот беснее

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната прес-конфренеција не објави полициски час за време на викендот, објаснувајќи дека...
Останати спортови

Заради обид за незаконски избор: Дванаесет клубови го напуштија Собранието на СФМ за избор на нов претседател

Дванаесет клубови „Ски Клуб Полар“, „КОБНС Скии Рис Скопје“, „ФОКС Ски Клуб“, „К.Б.Н.Д Мирна Долина“,(СФМ), „ЗСР Клуб 28“, „Ски Школа...
Вести

Пешевска: Владината политика и погрешниот избор на кадри се единствените виновници за лошата состојба во институциите!

Крајно време е лицата на власта да престанат да вршат притисок и да ги остават врботените да си ја работат својата работа, бидејќи декларативно...
Вести

ПРИРАЧНИК НА КРИМИНАЛИТЕ НА ЗАЕВ: „Ла Верита“ во првиот дел донесува бркање од работа, невидена тортура, како Заеви „победуваа“ во Струмица (ФОТО)

„Осомничените Зоран Заев, роден на 08.10.1974 година во Струмица со место на живеење на ул. „Младинска“ бр… Струмица, Вице Заев роден...
Вести

„ЛА ВЕРИТА“ 2 ДЕЛ: ВИЦЕ ЗАЕВ НАРЕДУВАЛ „ДОЈДИ ВО ШТАБ ЌЕ ТИ ДАДАМ ПАРИ ДА ГЛАСАШ НА ИЗБОРИТЕ“ – Илјадници евра фрлени за поткуп на гласачи во Струмица

Од она што го видовме на „Ла Верита“ во изборните манипулации не бил вклучен само братот на екс премиерот, туку и Зоран Заев лично, па...
Вести

Мицкоски за продолженијата на „Ла Верита“: Тоа е доказ дека политичарите од транзицијата функционираат со поткуп, закани и уцени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Прилеп. Таму одговори на новинарско прашање: „Има нови продолженија...