ивор мицковски

Пронајдени се 63 резултати на тема „ивор мицковски“
Вести

Мицковски: Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции и најголем сопственик на мали хидроцентрали кои ја уништуваат природата

Анѓушев увезувал токсично масло кое се користело како гориво во фирми и институции. Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции...
Вести

Ивор Мицковски: Не им паднал профитот на фирмите бидејќи им фали Кочо претприемачот, туку им фали да се макне Кочо министерот

Кочо Анѓушев најави крај на политичката кариера, со образложение дека му трпел бизнисот. Анѓушев неколкупати досега повторуваше дека...
Вести

Мицковски: Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, денес го изгуби и домашниот, 13 е стварно баксузна бројка

По скандалозната изјава во Која Зоран Заев ги навредува хомосексуалците, велејќи дека Боки 13 е педер, се огласи и поранешниот прв човек...
Вести

Ивор Мицковски: „Кочо само два тендери добил и само една фирма дубиозно шитна, што е тоа за феудално-капиталистичка Македонија“

Откако Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во...
Вести

Ивор Мицковски за полициската акција во Љуботен: СДСМ е жива тапа во реформи, па им прифали спектакл и специјални ефекти

Поранешниот шеф на комуникацискиот штаб на СДСМ Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил остро удри по неговата поранешна матична партија...