Иво Вајгл

Пронајдени се 7 резултати на тема „Иво Вајгл“
Вести

Мицкоски во Брисел оствари средби со Мекалистер, Вајгл и Вебер: Заев сака да ги украде претстојните претседателски избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски втор ден ја продолжува посетата на Брисел на политичкото Собрание на Европската Народна...
Вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со Иво Вајгл, европарламентарец и известител на ЕП за Република Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Европарламентарецот и известител на ЕП за Република Македонија Иво Вајгл. -Разговаравме...
Вести

Меѓународните напори на ВМРО-ДПМНЕ вродија со плод, европратениците задолжени за Македонија го препознаваат недемократскиот амбиент на власта

Напорите на ВМРО-ДПМНЕ вложени во надворешната политика, вродија со плод. Европратениците кои се задолжени за Македонија го препознаваат...