ивица томовски

Пронајдени се 9 резултати на тема „ивица томовски“
Вести

Томовски: Грешката со механизацијата за РЕК ви е толку аматерска што е повеќе од воочливо дека се работи за наместена работа

Да, набавката на механизација за РЕК е приоритет, ама не и за Вас. Да беше Ваш приоритет немаше да правите почетнички грешки во тендерска...
Вести

Томовски: ВМРО-ДПМНЕ не е против набавка на механизација за која впрочем и ние сме ја предвиделе во нашиот годишен план

Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека ВМРО-ДПМНЕ не е против набавка на механизација...
Вести

Томовски: СДСМ и Заев немаат мрднато со прст- и ЕК во извештајот нотира дека владата нема никаков напредок на полето на животната средина

СДСМ и Зоран Заев, ветуваа почист воздух и подобра животна средина, а две години немаат мрднато со прст во насока на истото. Европската...