Иванчо Тошевски

Пронајдени се 14 резултати на тема „Иванчо Тошевски“
Општини

Тошевски од Битола: Мафијата сака уништена правна држава, угнетен и исплашен народ со срушено достоинство

Протестот е против мафијата која што сака да ги уништи нашите животи и иднината на нашите потомства, порача од вечерашниот протест организиран...
Општини

Битолчани на протест поради лажните ветувања на СДСМ, советниците на ВМРО-ДПМНЕ бараат итна санација на проблемите

Локалната власт предводена од СДСМ веќе две години ги игнорира барањата за атмосферска и фекална канализација, чистење на речното корито...
Општини

Тошевски тврди дека повисоките цени за јавен превоз во Битола ќе донесе сообраќаен хаос и зголемување на загадувањето

Од Долно Оризари доега 25 денари сега 35 денари, за Лопатица досега 50 сега 90 денари. Кукуречани беше 30 денари сега со покачувањето е 45 денари....
Вести

Тошевски до Заев: На кои битолчани им се обраќавте синоќа кога Битола беше преплавена со автобуси и возила од сите соседни градови?

Господине Заев, Битола е градот кој во себе го има европскиот дух, европскиот шмек, а битолчани ја негуваат европската култура и вредности....