ивана трамп

Пронајдени се 10 резултати на тема „ивана трамп“
Познати

Каде и да се појави прави скандали – еве што направи Меланија на погребот на првата сопруга на нејзиниот сопруг Доналд Трамп (ФОТО)

Првата сопруга на Доналд Трамп, Ивана Трамп почина на 73 годишна возраст од својот живот, а сите членови на семејството Трамп се собрало...
Познати

Побегнала од комунизмот од поранешна Чехословачка: Силна во бизнисот, атлета од светска класа, грижлива мајка и пријателка- вака ја опишуваат Ивана

Првата сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп почина на 73 години, соопшти нејзиното семејство. „Нашата мајка беше неверојатна...