Иван Живковски

Пронајдени се 9 резултати на тема „Иван Живковски“
Скопје

Живковски: Повторната кандидатура на неработникот Темелковски за градоначалник на Кисела Вода е навреда на интелигенцијата на граѓаните

4 години владеење на Филип Темелковски и СДСМ, четири мрачни поминати години за жителите на Кисела Вода, вели Иван Живковски, претседател...
Вести

Живковски: Улиците во Усје се раскопани со дупки и кал, Темелковски ништо не направи за граѓаните на Кисела Вода

„Почитувани жители на Општина Кисела Вода, драги соседи Моментално се наоѓаме на ул.4 во населба Усје, на само 4км од центарот на Скопје. Како...
Вести

Живковски: Веднаш министерството за транспорт и врски да ги одземе ингеренциите на Општина Кисела Вода во областа на урбанизмот, да се стави крај на дивеењето на Темелковски

Се наоѓаме во населбата Расадник. Зошто во населбата Расадник?Бидејќи ова место е симбол за неработењето и празните ветувања на градоначалникот...
Вести

Живковски: Сведоци сме како на секое парче зеленило никнуваат згради заради скандалозните одобренија за градба

Почитувани жители на општина Кисела Вода, драги соседи,За жал сите ние сме очевидци како во изминативе три ипол години нашата општина...
Вести

Живковски: Итно да се повлече предлог ДУП-от за Расадник кој предвидува повеќе од 120 згради и ќе го зголеми хаосот во Кисела Вода

Најпрво би сакал да ви се заблагодарам за вашето присуство на денешниот настан. Како што знаете ВМРО-ДПМНЕ, односно Општинскиот комитет...
Македонија

Живковски: Темелковски најави целосна санација на патека во Кисела Вода, а еве на прагот на летото како изгледа истата!

Уште една лага на Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски!! Имено, во месец декември 2019 година, Темелковски спектакуларно...
Вести

Живковски: Сите обиди за уцени и закани беа залудни, граѓаните на Кисела Вода избраа правда со убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ

Сите обиди за уцени, поткуп, насилство и закани од нашиот политички противник беа залудни и беа уште поголем поттик за граѓаните на Кисела...