иван стоилковиќ

Пронајдени се 31 резултати на тема „иван стоилковиќ“
Вести

Стоилковиќ: Не ги прифаќаме лажните резултати од пописот, ќе организираме вистинско пребројување на српскиот народ!

Не ги прифаќаме лажните резултати од пописот, немаме доверба во официјалните органи на актуелната власт и немаме намера да дадеме легитимитет...
Вести

Стоилковиќ: Самиот факт дека немаме амбасадор во Бугарија говори дека преговарачите не сакаат да остават трагови за тоа што тие преговараат и што ветуваат

Самиот факт дека немаме амбасадор во Бугарија што го потенцирав говори дека преговарачите очигледно не сакаат да остават трагови за...
Вести

Стоилковиќ: Македонија е единствена држава која со закон се соочува со три кризни состојби поради неспособноста на власта

Ние сме единствена држава во светот можеби во овој момент која живее со три со закон прогласени кризни состојби. Тоа се кризната состојба...
Вести

Стоилковиќ: Ова не се само локални избори, туку сериозен тест на интелегенција на граѓаните и основа за пораз на власта предводена од СДСМ/ ДУИ

Неколку елементи во предизборието се клучни за конечниот изборен резултат, односно тријумф на опозицијата на претстојните локални...
Вести

Стоилковиќ: Престанете да глумите лудило и обратете се јавно до Вучиќ да побарате дел од вакцините кои Србија ги поседува да ни ги отстапи за потребите на нашето население

„ЈАВЕН АПЕЛ! Гледам јас, ама гледа и целокупната македонска јавност дека во Србија денеска покрај до сега пристигнатите, Бионтек-Фајзер...
Вести

Стоилковиќ: Талат Џафери да испратеше телеграм со изрази на сочуство на неговиот српски колега, па во ист момент “двоецот со далечинско водење”, Пендароски и Заев веќе ќе беа живи мртовци

„Впрочем, добро е што молчите, Марк Твен рече: “Подобро е да се молчи и да се звучи како будала, отколку да се отвараат устата и да се...
Вести

Стоилковиќ: Чекавме три дена за да видиме дали Пендаровски и Заев ќе изразат сочувство за загубата на патријархот Иринеј, но тоа не се случи

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија Иван Стоилковиќ преку статус на Фејсбук се прости од патријархот Иринеј,...
Вести

Стоилковиќ: Пописот кој ќе се изврши ќе биде противуставен, ако не е потребна графата „национална припадност“, зошто е потребно бадентерово мнозинство

-Нема да се одржи теренски попис идната година, туку ќе се одржи споредба на информациите кои ги имаат државите институции, со некаква...
Вести

Стоилковиќ за внатрешната пресметка помеѓу Димитриевски и СДСМ: Со загубата на СДСМ на изборите ќе треба овие позиции да ги заземе нова политичка структура

На новинарско прашање во интервјуто за КУРИР неодамна претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија Иван Стоилковиќ...