иван соколов

Пронајдени се 8 резултати на тема „иван соколов“
Вести

Соколов: ВМРО-ДПМНЕ се прочистува од неславниот багаж – Хорските напади под палка на Заев се последниот крик на печалбарите во политиката

Очигледно ваквите хорски напади кон ВМРО-ДПМНЕ, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски имаат еден диригент а тоа е Зоран...
Вести

Соколов: Александрова, Заев требал да ти каже дека употребените чевли први се фрлаат во канта за отпадоци, а вашата употребна вредност завршува

Се јавија уценетите од Заев. Се јави Александрова Емилија секогаш кога за тоа ќе и нареди Заев, веројатно следна е Нола. Ама нема поголемо...
Вести

Соколов: Македонците кои живеат надвор од Македонија после големите разочарувања од Заев и СДСМ, се заинтересирани за случувањата во нивната татковина

Господине Соколов можеме ли да очекуваме на овие избори дијаспората да добие свој претставник во Собранието? Она што од секогаш било...
Вести

Основачите на партијата со поддршка за Мицкоски: Тој со ставови на државник и патриот, антидржавникот Заев во одбрана на Грција

Мицкоски со ставови на државник и патриот, а Заев во одбрана на грчките интереси. Вака основачите на ВМРО-ДПМНЕ го коментираат синоќешниот...
Вести

Соколов: Победата на претседателскиот кандидат од ВМРО-ДПМНЕ на претседателските избори значи гарантирање и чување на Уставот на Македонија

Некои македонски патриоти од земјава и дијаспората во последно време се повеке наметнуваат тези за Бојкот на предстојните Председателски...