исус христос

Пронајдени се 13 резултати на тема „исус христос“
Вести

Бразилците градат статуа на Исус, поголема од онаа во Рио: Ќе биде готова до крајот на годината (ФОТО+ВИДЕО)

Во градот Енкантад се гради статуа на Исус Христос, која, според сите проценки, ќе биде поголема од онаа во Рио де Жeнеиро, а со тоа и најголемата...