истрели

Пронајдени се 6 резултати на тема „истрели“
Скопје

ВЕЧЕРВА ОД 22 ДО 02 ПО ПОЛНОЌ ЌЕ СЕ СЛУШААТ ИСТРЕЛИ ВО СКОПЈЕ – во оваа населба ќе се снимаат сцени од македонската серија „Бистра вода“

Во објект на ул. „Владимир Полежановски“ во Скопје вечер ќе се снимаат сцени за серијата „Бистра вода“, во кои ќе биде употребено...
Вести

Четири дена ќе слушаме пукање и ќе гледаме воени возила: Не се вознемирувајте, еве што ќе се случува во Скопје и околината

Армијата на Република Македонија со цел транспарентно прикажување на активностите кои можат да предизвикаат зголемен интерес, ги информира...