исланд

Пронајдени се 31 резултати на тема „исланд“
Музика

Обезбедувањето им ги одзеде палестинските знамиња на претставниците на Исланд- еве со каква казна ќе се соочат (ВИДЕО)

Исландските претставници на Евровизија, групата „Хатари“ можат да бидат казнети бидејќи нивните членови развеаа палестински знамиња...
Ракомет

Одиме на победа против Исланд, но историјата не ни е сјајна: Ова се резултатите на досегашните средби меѓу двете репрезентации

Досегашните пресметки меѓу Македонија и Исланд на завршните турнири на големите натпреварувања завршувале со тесен резултат и со малку...