ИСИС

Пронајдени се 31 резултати на тема „ИСИС“
Вести

ОВА СЕ НАЈМЛАДИТЕ БОРЦИ НА ИСИС: Се предале на сириските демократски сили, а Курдите откриле страшна вистина за децата! (ВИДЕО)

Нова група припадници на ИД вчера им се предала на сириските демократски сили (СДС) во долината на реката Еуфрат, се наведува во соопштението...