исидора бјелица

Пронајдени се 15 резултати на тема „исидора бјелица“
Познати

40 дена без неа: Семејството се потсети на Исидора, но фотографијата со роденденска торта на нејзиниот син многумина расплаче

Легендарната писателка Исидора Бјелица почина на пети август минатиот месец по тешката борба со ракот. Веста за нејзината смрт растажи...
Познати

Кога ја здогледаа неа децата се срушија на под од тага- само таа се појави од глава до пети во бело на погребот на Исидора (ФОТО)

Вчера се одржа комеморацијата по повод трагично починатата писателка Исидора Бјелица. На неа присуствуваа голем број на јавни личности,...
Познати

Ќе ви се раскине срцето од последната средба на Исидора со татко и: Ти ги донесов книгите, но ти не се разбуди ќерко! (ФОТО)

После долгогодишна борба со ракот на 52 години од животот се упокои една од најпознатите писателки на Балканот, Исидора Бјелица. Исидора...
Познати

Децата на Исидора се уште во шок- синот откри низ каков пекол поминувале осум години, неговата сестра е копија на мајка си (ФОТО)

Синот на писателката Исидора Бјелица, Лав Пајкиќ во изјава за српските медиуми вели дека неговата мајка била херој и дека не можела...
Познати

Карлеуша се прости од писателката со порака која таа и ја испратила откако починала мајка и Дивна- ова е големината на човекот (ФОТО)

Море од познати личности се опростуваат од српската писателка Исидора Бјелица која почина вчера на 53 годишна возраст по повеќе годишната...