исчезнато дете

Пронајдени се 21 резултати на тема „исчезнато дете“
Вести

МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Продолжува потрагата по исчезнатиот Петар Џобоски, апел до граѓаните за било каква информација

И денеска продолжува потрагата по детето Петар Џобоски кое исчезна во петокот вечерта, информираат од МВР за КУРИР. Министерството...
Хроника

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: Детенцето кое исчезна додека се лулало на детско игралиште во Тетово пронајдено во Скопје

Секторот за внатрешни работи од Тетово информираше дека е најдено шестодишното дете од Прилеп кое беше пријавено кај нив како исчезнато...