ИРИ

Пронајдени се 11 резултати на тема „ИРИ“
Вести

„Анкетата на американскиот институт ИРИ потврдува дека народот бара промени во власта, убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ и пораз на погрешните политики на СДСМ“

Анкетата на американскиот институт ИРИ покажува дека само 18% сметаат дека Македонија се движи во позитивна насока што преставува историски...
Вести

„Државата е во тешка состојба, граѓаните одлучија дека промените се неопходни“ – Мицкоски оствари средба со Ветингтон, член на бордот на директори на Меѓународниот републикански институт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со меѓународниот секретар Владимир Ѓорчев и членот на Извршниот комитет...
Вести

Директорот на ИРИ од Вашингтон за Гласот на Америка за аферата „Рекет”: Многу е загрижувачки, истрагата да оди до крај

Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во ИРИ Пол Мекарти, во интервју за ВОА. – Судските институции во С. Македонија...