ирена ристиќ

Пронајдени се 14 резултати на тема „ирена ристиќ“
Вести

Ирена Ристиќ „удри“ по власта: Крадете, а ништо не работите, ни грам љубов, ни грам осет немате за оваа земја!!!

Укинете го Министерството за животна средина! Шо ќе ни е?! Шо ќе ни е?! Пластични шишиња и разен друг отпад со саати и саати течат со Вардар!!! И...
Вести

Актерката Ристиќ: Можеби мојот светоглед е претесен за да ги собере сите помлади и постари советници, виши и нижи референти кои ги вработи Шилегов (ВИДЕО)

Актерката Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил објави видео објава во која опишува како функционира акцијата #НеБидиЃубре и колку...
Вести

Актерката Ирена Ристиќ ја прозва Владата: 670.000 евра за цвеќенца околу Владата?! Што ќе прајте, бе?! Реплика на Гардн оф Идн?!

Одекнаа остри реакции во јавноста по веста дека Владата ќе потроши 670 илјади евра за цвеќиња и нивно одржување во владините објекти....