ирена попова

Пронајдени се 41 резултати на тема „ирена попова“
Вести

Попова: Жално е што Шилегов одби да се пренаменат 200 илјади евра наместо за украсување во борба против КОВИД, така ќе се спасеа животи

Дрско и неодговорно е расипништвото на скопскиот градоначалник Петре Шилегов кој во период на најголема светска здравствена и економска...
Скопје

Попова: Дали со директорот на ЈП „Улици и патишта“ бил и директорот на скопската ЗОО Градина и дали бил претресен и тој?!

Шилегов молчи и мисли дека со разрешувањето на Сенад Смаиловиќ – Сенко, од директор на ЈП „Улици и патишта“ ќе се спаси од одговорност....
Вести

Попова: СДСМ кокаинска и шверцерска, аздисаноста нема граници, градоначалник фатен во шверц, пратеник со дрога, директорот Смаиловиќ со кокаин

СДСМ станува партија во која конзумацијата на кокаин е нормална и вообичаена појава за партиските функционери, изјави на денешната...
Скопје

Попова: Шилегов во 2018-та година вети дека „Златно Славејче“ ќе го слави 50-тиот јубилеј во Универзална, а сега сака да ја руши

Петре Шилегов и СДСМ ги излажаа скопјани, но и сите кои на било кој начин се поврзани со Универзална сала. Пред изборите во 2017 година...
Скопје

Попова: Трлото на Шилегов и зелениот кров на ГТЦ чинат 1.1 милион евра, не сме зелена престолнина, но го имаме најскапото зеленило во светот

Зад мене го имаме најскапиот тревник во светот кој чини над 530 илјади евра. Неколку метри подолу, на ГТЦ го имаме пак најскапиот зелен...
Скопје

Попова: Шилегов плаќал како да купува злато, а има само зелена трева, најскапиот тревник во светот скопјани ги чини 530.000 евра

Ова зад мене е најскапиот тревник во светот. Овој тревник заедно со содржините на него скопјани ги чини неверојатни 33 милиони денари,...
Вести

Попова: Имаме еден Шилегов кој во опозиција го гушкаше ГТЦ, и друг кога е на власт кој со куп железо го нагрдува истиот ГТЦ

Оваа грдосија зад мене, за жал е новото „ремек дело“ на Шилегов за скопјани. Ова куп железо зад мене е директно нарушување на архитектурата...
Скопје

Попова: Копањето на чаршијата и затрупувањето на Скопје со смет кажува дека Скопје нема градоначалник, Шилегов да си даде оставка и да го спаси Скопје од неспособност

Трет ден молк на неспособниот Шилегов за депонијата во Вардариште. И понатаму секојдневно оваа дива депонија се трупа со отпад, а од...
Скопје

Попова: Шилегов ги задолжува Скопјани со кредити од 15 милиони евра, додека вработувањата на партиските војници продолжуваат

Градоначалникот Петре Шилегов освен тоа што е единствениот во светот кој што троши стотици илјади евра за чистење на снег, во време...
Вести

Попова: Шилегов помина две години како крадоначалник, но наместо нов мост преку Вардар во Ѓорче и продолжување на Илинденска тој си изгради викендица во Маврово

Две години Петре Шилегов. Две години измами. Две години неработа и неспособност. Две години Скопје стои во место, ова денеска преку прес-конференција...
Скопје

Попова: Шилегов да одговори, дали зад продажбата на градската куќа по багателна цена се кријат провизии и однапред се знае купувачот

Зад скандалот со продажбата на градската куќа од страна на Шилегов стои сомнеж за криминал, криминални интереси и провизии.Неговите...
Вести

Попова: Шилегов новиот купувач на градската куќа ќе го “почасти” гратис земјиште и нула износ на комуналии

Зад продажбата на новата градска куќа од страна на Петре Шилегов се крие основан сомнеж за криминал. Шилегов новиот купувач на градската...
Скопје

Попова: Шилегов ја излажа јавноста, носи одлука за продажба на Градската куќа, какви бизнис интереси се во прашање?

Петре Шилегов нема проблем да ја излаже јавноста. Впрочем крадоначалникот станува и лажго.  Пред неполна недела тој на новинарско прашање...