инвестиција

Пронајдени се 18 резултати на тема „инвестиција“
Вести

Мицкоски: Нема ништо лошо, ќе се борам до крај да донесеме 150 електрични автобуси, со услов да отворат фабрика со над 500 вработени

Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска во својата програма имаат план да се обезбедат 250 еко автобуси. 100 до 150 електрични, стотина...
Вести

Плусинфо открива: Поради кавги во МЕПСО, може да пропадне инвестиција вредна 48 милиони евра, за која парите одамна се обезбедени!

Најголемата инвестиција во енергетскиот сектор во Македонија, вредна 48 милиони евра, со која треба да се изгради 400-киловолтна трафостаница...
Вести

Мицкоски: Ништо од најавената германска инвестиција на Заев, странските инвеститори ја одбегнуваат Македонија поради криминалната власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус посветен на уште една лага ветена од страна на...
Вести

ЛИЦЕМЕРНО: Заев и министрите се сликаат во фабрика со 6.000 вработени што жестоко ја критикуваа, а самите не донесоа ниту една инвестиција

Премиерот Зоран Заев и дел од неговите министри, се сликаа во фабриката Кромберг и Шуберт која има 6.000 вработени. Оваа инвестиција е...