интервју

Пронајдени се 144 резултати на тема „интервју“
Скопје

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Стефковски: Функцијата градоначалник за мене е предизвик да му служам на народот, а не можност за лични привилегии!

КУРИР направи и објавува интервју со Бобан Стефковски, градоначалник на општина Гази Баба. Скоро половина година сте градоначалник...
Вести

КОСТОВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА КУРИР: За брзо време ќе биде готов планот за започнување на изградба на поликлиника во Бутел, секоја депонија ќе ја направиме парк

Градоначалникот на општина Бутел Дарко Костовски во интервју за КУРИР вели дека за не цели два месеци ќе биде готов планот и целосната...
Останати спортови

Се огласи новинарот кој му правел интервју на Новак: Не сакаше да ја симне маската, иако јас го побарав тоа

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доживува нов круг на пекол и драма во Австралија во пресрет на конечната одлука на министерот...
Вести

Интервју со Стојкоски: Општина Ѓорче Петров е отворена за сите – Ако не детектираме, нема ниту да реализираме

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во предновогодишното интервју за Курир открива кои се плановите и планираните...
Вести

Мицкоски во интервју за Скопјеинфо: ВМРО ДПМНЕ ќе биде моторот на промените кои ќе се случат и главниот поборник на новата иднина

Пред нешто повеќе од еден месец опозициската ВМРО ДПМНЕ победи во двата круга од локалните избори кои се одржаа во нашата држава. Пред...
Вести

Мицкоски: Народот е изморен од поделби, младите се отселуваат, затоа ВМРО-ДПМНЕ промовира заеднички патриотизам –  да ја консолидираме државата и да живееме достоинствено

Народот е изморен од поделби, државата ни се празни, младите се отселуваат, затоа во оваа кампања како партија промовиравме заеднички...
Вести

Мицкоски за Вечерњи лист: Локалните избори се доживејаа како еден вид на референдум против актуелната влада, при што резултатите покажаа убедлив пораз на Заев и победа на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за хрватски весник „Вечерњи лист“ на прашањето што по победата на Данела...
Општини

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Паунов: Ќе стимулираме нови бизниси за млади, решавање на проблемот со депониите еден од приоритетите за Општина Карбинци

К: Дали се залагате да ги исполните препораките дадени од лидерот на вашата партија Христијан Мицкоски за започнување на три капитални...
Вести

Интервју со Саботковски: Ќе изградиме нови краци за наводнување од хидросистемот Стрежево, ќе ги реконструираме локалните патишта и канализационата мрежа

КУРИР интервју со кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Могила, Драганчо Саботковски. КУРИР: Со кои најголеми проблеми...
Општини

Интервју со кандидат за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов: Граѓаните бараат нова сила која ќе го подобри животот на сите

Кој беше мотивот да се кандидирате за прв човек на општината? Главен мотив да се кандидирам за градоначалник на општина Василево е желбата...
Општини

Интервју со Ристо Манчев: За четири години не може да се решат сите проблеми во Босилово, но може да се направи многу, ќе го решиме проблемот со водоснабдувањето

Што ве мотивираше да се кандидирате за прв човек на Босилово? Секој поединец има обврска да даде свој придонес за развој на општеството...
Општини

Интервју со Пецаков: Ќе направиме реконструкција на плоштадот Крушевска република, велосипедска патека Охрид – Свети Стефан, реконструкција на булеварот Македонски просветители

Колку проекти се планирани за вашата општина? Нашата визија за развој на градот ја направивме заедно со граѓаните под мотото „Биди...