интерпелација

Пронајдени се 31 резултати на тема „интерпелација“
Вести

Мицкоски: Ќе поднесеме интерпелација за Спасовски, оставка поради неказнетиот криминал и растечката корупција

По најавената интерпелација за министерот за надворешни работи Никола Димитров, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, преку...