интерпелација

Пронајдени се 31 резултати на тема „интерпелација“
Вести

Божиновски: На државните инстититуции воопшто не им се верува штом доаѓа американска ДЕА и учествува во акција за разбивање на наркокартели

Причини за интерпелација за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски имаше. Толку пасоши да се издадат, за околу 200 лица кои...
Вести

Собранието не ја прифати интерпелацијата за Спасовски, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не беа ставени на листата на говорници

Собранието попладнево не ја прифати иницијативата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, за отповикување...
Вести

Стоилковски: Цел месец интерпелациите за Маричиќ и Николовски не се на дневен ред, отворено се сомневаме за изигрување на Парламентот

Портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ Наум Стоилковски на денешната прес – конференција на одговор на прашање кажа дека интерпелациите против...
Вести

Николоски: Поднесуваме интерпелации за Маричиќ и Николовски, затоа што се одговорни што корупцијата го скапува македонското општество

Денеска во Вестите на Канал 5 телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со корупцијата во Македонија...
Вести

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Димитров требаше сам да поднесе оставка по недобивањето на датум за преговори, а не да чека интерпелација

На денешната собраниска седница на која се дискутира за поднесената интерпелација за вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров,...
Вести

Мицевски: Причини за интерпелацијата за Димитров се манипулацијата на јавноста во врска со датумот за преговори и низата неуспеси во надворешната политика

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во емисијата „Утрински брифинг“ истакна дека причините за иницијатива за интерпелација...
Вести

Седница за интерпелација: „Уште колку човечки животи треба да згаснат за Оливер Спасовски да сфати дека е неспособен да го води МВР“

Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“, на седницата за интерпелација...