инспектори

Пронајдени се 13 резултати на тема „инспектори“
Вести

Пауновски: Засилени контроли и за Нова Година, со закон треба да се овозможи казнување врз основа на слики и снимки

Ако Владата направи закон што ќе дозволи да казнуваме врз основа на слики и снимки, ние сме тука. Но, нашата надлежност засега е сами...
Вести

Инспекторите ќе ги празнат угостителските објекти и ќе ги затвораат со законските измени, Пауновски повика на издигнување на свеста на граѓаните

Свеста на граѓаните треба да се издигне на највисоко ниво ако сакаме да се намалат бројките на заразени со Ковид-19. Ниту една инспекција,...
Вести

Евра летаа на сите страни, а пејачката ги ставаше во деколтето- Биг Мама пееше на свадба во Тетово, инспекторите го пломбираа ресторанот

Државниот пазарен инспекторат го пломбирал ресторанот „Елита” во Тетово каде ноќеска имало свадба на која гостите ги забавувала пејачката...