инспекција

Пронајдени се 7 резултати на тема „инспекција“
Хроника

Полициска акција во угостителски објекти во Тетово: Затекнати шест лица без сертификати, затворени два објекти

На 18 и 19 декември 2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во заедничка координирана акција со инспектори...