инфраструктура

Пронајдени се 7 резултати на тема „инфраструктура“
Вести

Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО – ДПМНЕ: Шилегов повеќе од месец дена не го санира кровот на средното хемиско училиште

На фотографијата е прикажано како работи СДСМ, реагираат од комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО – ДПМНЕ. Градоначалникот...
Вести

Мицкоски со мерки за инфраструктурен бум, нов автопат Велес – Битола, да нема неасфалтиран регионален пат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција соопшти какви проекти планираат во областа на инфраструктурата. Во...