информации

Пронајдени се 10 резултати на тема „информации“
Вести

ДКСК ќе собира информации за набавката на кинеските вакцини, по што ќе одлучи дали има елементи за отворање на предмет

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешниот колегиум одлучила да пристапи кон собирање доволно информации во...
Вести

Над 200 британски научници осомничени дека на Кина и доставувале класифицирани информации за најновите оружја

Британските безбедносни служби испитуваат повеќе од 200 британски научници осомничени дека на Кина и доставувале класифицирани информации...