инфективна

Пронајдени се 7 резултати на тема „инфективна“
Вести

Потресно сведоштво во „Јади Бурек“: Жена ми почина на Инфективна со негативен тест, и го украдоа телефонот и накитот

Тpaорно сведоштво ја прекина емисијата „Јанко јади бурек“. „Никој не те гледа, не дај боже да одиш во болница, оставени се луѓето само...
Вести

Откази секојдневно се нижат: Од „8 Септември“ заминува главниот инфектолог, отказ дала и докторка од Инфективна

Една докторка – инфектолог дала отказ од Клиниката за инфективни болести и планира да замине да работи во приватна болница, а исто така...
Вести

Да лежиш само еден ден на Инфективна ќе сфатиш колку е страшно, вели новинарот Мирче Адамчевски кој се излечи од коорнавирусот

Новинарот Мирче Адамчевски е еден од оние кој се зарази со коронавирусот и имаше среќа да го надмине и да оздрави. За него утре е голем...
Вести

Мајката на четиримесечното бебе за Курир: Мојата реакција се однесуваше на моето лекување кое трае веќе 11 дена иако сум негативна на „Ковид-19“

Мајката која што со своето четиримесечно бебе веќе извезно лежат на Инфективната клиника во Скопје, после реакцијата на клиниката истата...