инфективна клиника

Пронајдени се 83 резултати на тема „инфективна клиника“
Вести

Триесетина вработени во Инфективната клиника заборавени од Филипче: Се уште не ја земале еднократната парична помош

Околу 30 вработени на Инфективна клиника меѓу кои 20 тина медицински сестри, како и болничари и хигиеничари чекаат да добијат еднократна...
Вести

Голем дел од пациентите се на кислородна поддршка- еве колку вкупно граѓани се хоспитализирани со коронавирус во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 253 лица...
Вести

Алармантната бројка не се намалува: Близу 1200 пациенти заразени со коронавирусот се лекуваат во болниците низ земјава

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 700 пациенти позитивни и суспектни...
Вести

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 45 пациенти, а вкупно се лекуваат 440 болни, сомнителни и потврдени на КОВИД-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 45 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 440 лица...
Вести

Семејства во црно, народот вознемирен, жртвите ги нема во извештај: Го кријат ли Заев и Филипче реалниот број на починати од коронавирус?

Ужасни статистики за починати и заразени од коронавирус секојдневно влеваат огромен страв кај македонскиот народ. Секој ден сме сведоци...