инфекција

Пронајдени се 9 резултати на тема „инфекција“
Вести

Дури и „поблагата“ инфекција на Ковид-19 може да го зголеми ризикот од опасни болести: Тие се појавуваат неколку месеци по инфекцијата

Новото истражување објавено во магазинот „Природа“ укажува на опасностите што дури и блага инфекција со коронавирусот може да ни...
Живот и стил

Поради нејзината усна докторите останале во шок: Дури после 7 месеци откриле што се случува со лицето на оваа девојка (ФОТО)

Се било во ред, а потоа оваа девојка едно утро се разбудила со тројно поголеми усни. Холи Клег има 23 години, таа студира во Велика Британија....