инфаркт

Пронајдени се 12 резултати на тема „инфаркт“
Храна и пијалаци

Оваа ХРАНА го зголемува ризикот од срцев удар: Експертите ве советуваат ИТНО ДА ПРЕКИНЕТЕ од оваа храна!

Срцето е најважниот орган што работи дури и кога спиеме, па затоа е важно да се грижиме за него. Неправилната диета се наведува како најголем...
Занимливости

Ладнокрвно го ограбија и го оставија да умре, а кога ќе ја дознаете сумата што ја земале од касата ќе ви се распука срцето од тага (ВИДЕО)

Сцената која е снимена од безбедносната камера во една продавница во Вашингтон ја шокираше американската јавност поради ладнокрвноста...