индустрија

Пронајдени се 35 резултати на тема „индустрија“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Три години по ред опаѓа бројот на вработени во индустријата, а дополнително сме на дното по странски инвестиции во регионот

Економските политики на владата на СДСМ и ДУИ предизвикуваат економска катастрофа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Три години по ред индексот на...