индонезија

Пронајдени се 106 резултати на тема „индонезија“
Вести

Бројот загинати под урнатините нагло се зголемува- страшни снимки по земјотресот во Индонезија, градот е срамнет со земја (ВИДЕО)

Во земјотресот со интензитет 6,2 степени според Рихтеровата скала што утрово го погоди индонезискиот остров Сулавези загинаа најмалку...
Вести

Од тоа што беше пронајдено од урнатиот индонезиски авион им се заледи крвта на сите- надежите на семејствата веќе ги нема (ВИДЕО)

Во тек е извлекување на делови од урнаиот индонезиски авион, кој се урна во саботата кратко по полетувањето од главниот град Џакарта....
Вести

Во оваа држава бизарните казни немаат крај- доколку не носите маска како казна ќе морате да копате гроб или да носите ковчег

Индонезија, се чини, се истакнува со оригиналните казни за неносење маска за да се спречи ширењето на коронавирусот. Имено, оние кои...