индонезија

Пронајдени се 70 резултати на тема „индонезија“
Занимливости

Вистинско чудо: 12 часа по смртоносното цунами во Индонезија спасувачките екипи спасија момче од под рушевините (ВИДЕО)

Спасувачките екипи 12 часа по разурнувачкото цунами во Индонезија пронајдоа и спасија петгодишно дете кое било заглавено под рушевините. Спасувачките...
Вести

Од оваа видео снимка ќе ви се заледи крвта: Нова ерупција на вулканот во Индонезија која сее страв од ново цунами

Вулканот Анак Кракатау, по чија ерупција викендов се формираше цунами што уби речиси 300 луѓе, повторно еруптираше. Како што јави Би-Би-Си,...
Познати

Брановите буквално го проголтаа најпознатиот музички бенд во Индонезија: По цунамито член на групата загина, другите се исчезнати (ВИДЕО)

Членовите на индонезискиот бенд „Seventeen“ заедно со публиката се меѓу исчезнатите луѓе по кои се трага откако во нив удри цунамито кое...