индија

Пронајдени се 295 резултати на тема „индија“
Занимливости

Дали е ова реално? Индиец само еден ден откако бил погребан се вратил дома, семејството не знае кого закопале

Жител на најјужната индиската сојузна држава Тамил Наду, еден ден по „неговиот погреб“, се вратил дома. Тоа, секако, било шок за семејството. Марти,...