инцидент

Пронајдени се 80 резултати на тема „инцидент“
Хроника

Инцидент на плоштад „Македонија“: 9 лица од навивачка група нападнаа полицајци, па малолетници- ова е причината

Вчера околу 15.20 часот на подрачјето на град Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Н.(20), Х.Ѓ.(22), Д.М.(18), Д.С.(24),...
Вести

Настанот најавен пред една недела, полицијата на готовс: Заев не можел да не знае за вандализмот и инцидентот на „Шверцерите“

Премиерот Зоран Заев денеска коментирајќи го вандалското однесување и оштетување на инвентарот на Македонскиот народен театар, што...