инаугурација

Пронајдени се 14 резултати на тема „инаугурација“
Вести

Повеќе од 100 припадници на американската Национална гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на Бајден позитивни на Ковид-19

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни...
Вести

За прв пат во изминативе децении – Доналд Трамп заминува од функција без да присуствува на инаугурација на својот наследник

Доналд Трамп ќе биде првиот претседател на САД во изминатите неколку децении што си заминува од функција а кој нема да присуствува на...
Вести

Мајк Пенс нема да се појави на церемонијата за збогувањето на Трамп – планирано е да присуствува на инаугурацијата на Бајден

Актуелниот потпретседател на САД, Мајк Пенс, нема да се појави на церемонијата на збогувањето на Доналд Трамп во базата Ендрус, потврдено...