имиња

Пронајдени се 38 резултати на тема „имиња“
Занимливости

Ќе се шлогирате кога ќе го слушнете ова име – мајка сакала да му даде „кул“ име на детето, а сега сите и се смеат

Една жена открила како нејзината сестра му дала име на своето дете – и сите се шокирани ! Бирањето име за бебе е задача на која родителите...
Живот и стил

Женски- Јана, Дениција и Катерина, машки- Михаил, Давид и Стефан- ова се најпопуларни имиња на новородените во 2019 година

Габриел и Анастасија се имињата на првородените бебиња-близначиња на минута по полноќ на Клиниката за гинекологија и акушерство при...
Познати

Го чека своето второ дете, а планира да има пет: Овие имиња славната пејачка ги избрала од Библијата

Сека Алексиќ ужива во својата бременост, а неодамна откри дека се чувствува подобро од кога било и сподели планови за големо семејство. Популарната...