илма карахмет

Пронајдени се 8 резултати на тема „илма карахмет“
Познати

Имаше само 13 години кога се појави на „Х фактор“, а на 18 веќе се омажи – денес не изгледа на себе, а еден детаљ не го менува од првиот ден на сцената (ФОТО)

Од моментот кога се појави на музичката сцена, пред речиси десетина години, па се до денес, Илма Карахмет е заколната бринета. Пејачката...
Познати

И ги колнеше децата на Емина Јаховиќ, а денеска изгледа непрепознатливо – Илма Карахмет ослабе дури 20 килограми и изгледа заводливо (ФОТО)

Младата пејачка Илма Карахмет која веќе долго време води борба со вишокот на килограми, сепак успеа да ослабе дури 20 килограми.   View...
Познати

И ги колнеше децата на Емина Јаховиќ, па беше избркана од „Х-фактор“, се омажи на 18 години, а еве како денес изгледа Илма (ФОТО)

Босанската пејачка Илма Карахмет се прослави пред шест години кога се појави во музичкото шоу „Х фактор“ на свој 13 години. Нејзиниот...
Познати

Сите ја паметат како мало слатко девојче- во меѓувреме се омажи, а сега победи на музичко шоу со изведба која вреди да се слушне (ВИДЕО)

Илма Карахмет е победничката на хрватското музичко шоу „Ѕвезди“, а во финалето ги импресионираше сите со својот глас. Имено малото...
Познати

Пред неколку месеци слаткото девојче од „Х-фактор“ се омажи на само 18 години, а денес прерасна во вистинска жена и пејачка (ФОТО)

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на музичкото шоу „Х фактор“, се сеќаваат на Илма Карахмет која благодарение на нејзиниот...