илир мета

Пронајдени се 37 резултати на тема „илир мета“
Регион

Делегација на Венецијанската комисија во Тирана, анкетната комисија ја почнува истрагата за претседателот Мета

Делегација на Венецијанската комисија в петок (6 септември) ќе допатува во Тирана за да прибере факти пред да даде мислење во врска со...
Регион

Додека Рама одржува избори, лидерот на на опозицијата ужива на плажа со сопругата, а Илир Мета покрај базен (ФОТО+ВИДЕО)

Кординаторот на социјалистичката партија на Албанија, Таулант Бала на социјалната мрежа на Фејсбук преку видео откри каде се наоѓа...
Регион

Албанскиот претседател Илир Мета: Донесувањето на Преспанскиот Договор од страна на Грчкиот Парламент е една одлична вест

Албанскиот претседател Илир Мета го поздрави усвојувањето на Преспанскиот договор од страна на грчкиот парламент. Тој на својот Фејсбук...