илир хасани

Пронајдени се 16 резултати на тема „илир хасани“
Вести

Заев не ги прифати оставките, вели Филипче и Хасани спасиле илјадници човечки животи – Виновен е прегреаниот кабел

Јавноста и опозицијата жестоко реагираа откако премиерот Зоран Заев вчера истакна дека нема да ги прифати оставките на министерот...
Вести

Додека Филипче се фали дека има доволно болнички кревети, неговиот заменик Хасани вели дека тешко се наоѓа место и во приватните клиники

Додека министерот за здравство, Венко Филипче убедува дека се е под контрола, дека на опозицијата само ѝ пречи тоа што дбро се менаџира...
Вести

Стоилковски: Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора да одговорат на многу прашања за кои што тврдеа дека се “лажни вести”

Антикорупциска го чешла Водно! Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора одговорат на многу прашања...
Вести

Хасани: Загрижувачки е бројот на заразени здравствени работници, тоа е црвен аларм за здравствената и раководна власт

Директорот на Клиниката за трауматологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, Илир Хасани во емисијата „Клан дебата“...