илија несторовски

Пронајдени се 38 резултати на тема „илија несторовски“
Фудбал

ЈА ОТКРИ ПРИЧИНАТА ЗА ПЦОВКАТА – овие луѓе му се заканувале на Несторовски три дена, па мораше јавно да им порача дека не се плаши! (ФОТО)

Напаѓачот на Удинезе, Илија Несторовски го постигна својот јубилеен 10-ти гол во репрезентацијата во синиќешната победа против Лихтенштајн...
Познати

ВАКА СЕ САКА ТАТО: Еве како реагираа пред телевизорот синот и ќерката на Несторовски кога дознаа дека се пласирал на ЕП (ФОТО)

Еден од асистентите за победничкиот гол на Горан Пандев, Илија Несторовски, вчера ја израдува целата земја, но очигледно најмногу неговите...